Dernek Yönetim Kurulu

Muhammet SARAÇ
Yönetim Kurulu Başkanı


12.01.1966 tarihinde Şavşat/Artvin´de doğdu. İlköğretimini ailesi ile birlikte yerleştiği İzmit Ziya Gökalp İlköğretim okulunda tamamladı. Orta ve Lise eğitimini ise İzmit İmam Hatip Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Yıldız Üniversitesi K. Mühendislik Fakültesi´nden 1988 yılında “Elektrik Mühendisi” olarak mezun oldu. Bir süre elektrik montaj işlerinde “Saha Mühendisi” olarak çalıştıktan sonra askerlik hizmetini Gelibolu´da 203. dönem tank yedek subay olarak tamamladı.

1990 yılında “Elektrik Proje Mühendisi” olarak Adapazarı Goodyear Lastik fabrikasında çalışmaya başladı. Sırası ile Enerji Koordinatörü, Enerji Merkezi Amiri ve Mühendislik Geliştirme Uzmanı olarak 16 yıla yakın bir süre çalıştı. Bu süre içinde imalat hatları, bina ve yardımcı tesisler projeleri, enerji dağıtım sistemi geliştirmeleri bütçe, yapım ve devreye alınması işlerinde bulundu. Fabrikada kojenerasyon sisteminin kurulması, lisanslanması, enerji alış-satışı, enerji yönetimi ve doğal gaza dönüşüm konularını yürüttü.

26 Eylül 2005 – 02 Nisan 2009 tarihleri arasında İZGAZ´da İdari Ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Bu süre içinde Mali İşler, İnsan Kaynakları, Bilgi Teknolojileri, Müşteri Hizmetleri, İkmal, İdari İşler ve Yönetim Sistemleri birim müdürlüklerinden sorumlu olarak başarılı çalışmalar yürüttü. 2008 yılında İZGAZ´ın yasal özelleştirme sürecinde aktif rol aldı.

Çalıştığı sürece yurt içi ve yurt dışında Türkçe ve İngilizce olarak teknik, idari ve kişisel gelişim konularda çok çeşitli kurs, seminer, eğitim, konferans ve programlara katıldı, sertifika ve yetki belgeleri aldı. Çalışma hayatı sırasında ilk olarak iktisat ön lisansını tamamladı. Sonrasında ise Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü´nde İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Halen Kocaeli Üniversitesi’nde doktora çalışmalarına devam etmektedir.

05 Mayıs 2009 tarihi itibariyle Genel Müdür olarak İZAYDAŞ Ailesi´ne katılmıştır.

İyi derecede İngilizce ve Arapça bilmekte olan Saraç, evli ve ikisi kız üç çocuk babasıdır.

Bekir TOMBUL
Yönetim Kurulu Bşk. Yrd.


1981 Yılında Giresun – Şebinkarahisar’da doğdu. 1997 yılında Etiler Lisesinden mezun olan Bekir TOMBUL, 2001 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Çevre Mühendisi olarak mezun oldu. 2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Çevre Mühendisliği programında Yüksek Lisans yaptı. Halen aynı üniversitede Doktora eğitimine devam etmektedir.

2004-2008 yılları arasında Özel Sektörde Proje Koordinatörü ve Proje Yöneticisi olarak çalıştı. 2009 yılında İSTAÇ A.Ş. ’de Çevre Mühendisi olarak göreve başladı. 2012-2017 yılları arasında Endüstriyel Atık Planlama Şefi olarak görev yaptı. 2017 yılı Ağustos ayından itibaren Endüstriyel Atık Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Tüm Atık ve Çevre Yönetimi Derneği (TAYÇED) Yönetim Kurulu ve İSO Çevre İhtisas Kurulu üyelikleri bulunan Bekir TOMBUL, İngilizce bilmektedir.

Ömer BENLİ
Genel Sekreter


1974 yılında Eskişehir’de doğan Ömer Benli, Anadolu Üniversitesi, İktisat Fakültesi’ni bitirdi. Atık geri dönüşümü sektöründe 2. nesil yönetici olarak 25 yıllık tecrübeye sahiptir. 2000’li yılların başında geri dönüşüm sektörünü Avrupa standartlarına taşımak adına önemli adımlar attı. Hâlen geri dönüşüm sektöründe önder konumda olan, 1968 kuruluşlu, Eskişehir OSB merkezli, 40.000 m2 üzerine kurulu, Türkiye’nin pek çok yerinde ve Avusturya da şubesi olan Benli Geri Dönüşüm A.Ş. nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürüyor. 2014 yılından beri Eskişehir Sanayi Odası Meclisi ve yönetim kurulu üyesi, Eskişehir Basketbol Spor Kulübü Derneği yönetim kurulu başkanlığı, TAYÇED yönetim kurulu üyesi görevlerini sürdüren Ömer Benli, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Cem BALKAN
Sayman


ODTÜ Makina Mühendisliği Bölümünde lisans derecesini ve Başkent Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansını tamamlamıştır.

Çalışma hayatına Ankara’da Savunma Sanayi alanında başlamış ve farklı şirketlerde tasarım mühendisi ve iş geliştirme müdürü olarak görev almıştır.

2008 yılından sonra enerji sektöründe Türkiye ve uluslararası pazarlarda faaliyet gösteren Alstom, Toshiba, General Elektrik ve Gama Güç Sistemleri firmalarında iş geliştirme ve pazarlama müdürü olarak görev almıştır.

Emre SEZGİN
Asil Üye


2000 yılında Bilkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olan Sezgin, çalışma hayatına ABN Amro Yatırım Menkul Değerler A.Ş. İstanbul ofisinde başlamıştır. İşletme dalında Yüksek Lisansını İngiltere’de tamamlayan Sezgin, 2007-2014 yılları arasında Akfen Holding İş Geliştirme Departmanında, proje finansmanı, özelleştirme ihaleleri, şirket birleşme ve devralmaları, halka arz ve tahvil arzları gibi süreçlerde görevler almıştır. Emre Sezgin, Mart 2014 tarihinden itibaren Akfen Çevre ve Su Yatırım Yapım İşletme A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.