Dernek Yönetim Kurulu

Muhammet SARAÇ
Yönetim Kurulu Başkanı


12.01.1966 tarihinde Şavşat/Artvin´de doğdu. İlköğretimini ailesi ile birlikte yerleştiği İzmit Ziya Gökalp İlköğretim okulunda tamamladı. Orta ve Lise eğitimini ise İzmit İmam Hatip Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Yıldız Üniversitesi K. Mühendislik Fakültesi´nden 1988 yılında “Elektrik Mühendisi” olarak mezun oldu. Bir süre elektrik montaj işlerinde “Saha Mühendisi” olarak çalıştıktan sonra askerlik hizmetini Gelibolu´da 203. dönem tank yedek subay olarak tamamladı.

1990 yılında “Elektrik Proje Mühendisi” olarak Adapazarı Goodyear Lastik fabrikasında çalışmaya başladı. Sırası ile Enerji Koordinatörü, Enerji Merkezi Amiri ve Mühendislik Geliştirme Uzmanı olarak 16 yıla yakın bir süre çalıştı. Bu süre içinde imalat hatları, bina ve yardımcı tesisler projeleri, enerji dağıtım sistemi geliştirmeleri bütçe, yapım ve devreye alınması işlerinde bulundu. Fabrikada kojenerasyon sisteminin kurulması, lisanslanması, enerji alış-satışı, enerji yönetimi ve doğal gaza dönüşüm konularını yürüttü.

26 Eylül 2005 – 02 Nisan 2009 tarihleri arasında İZGAZ´da İdari Ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Bu süre içinde Mali İşler, İnsan Kaynakları, Bilgi Teknolojileri, Müşteri Hizmetleri, İkmal, İdari İşler ve Yönetim Sistemleri birim müdürlüklerinden sorumlu olarak başarılı çalışmalar yürüttü. 2008 yılında İZGAZ´ın yasal özelleştirme sürecinde aktif rol aldı.

Çalıştığı sürece yurt içi ve yurt dışında Türkçe ve İngilizce olarak teknik, idari ve kişisel gelişim konularda çok çeşitli kurs, seminer, eğitim, konferans ve programlara katıldı, sertifika ve yetki belgeleri aldı. Çalışma hayatı sırasında ilk olarak iktisat ön lisansını tamamladı. Sonrasında ise Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü´nde İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Halen Kocaeli Üniversitesi’nde doktora çalışmalarına devam etmektedir.

05 Mayıs 2009 tarihi itibariyle Genel Müdür olarak İZAYDAŞ Ailesi´ne katılmıştır.

İyi derecede İngilizce ve Arapça bilmekte olan Saraç, evli ve ikisi kız üç çocuk babasıdır.

M. Galip TEKİNER
Yönetim Kurulu Bşk. Yrd.


Sn. Mehmet Galip Tekiner, 1967 Ergani doğdu, 1985 Diyarbakır Anadolu Lisesinde mezun oldu, 1990 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve Yüksek lisansını 1994 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Teknolojileri bölümünde tamamlamıştır. İş hayatına 1992 yılında Çimentaş İzmir Çimento Fabrikasında Yatırım ve Çevre Mühendisi olarak başlamış olup, sırasıyla 1995 yılında Grup Çevre Sorumlusu, 1998 yılında Grup Toplam Kalite ve Çevre Şefi ve 2007 yılında Grup Toplam Kalite ve Çevre Müdürü olarak atanmıştır. 2009 yılında Çimentaş Grubunun Atık ve Yenilenebilir Enerji sektörüne girme kararı ile Süreko Atık Yönetimi, Nakliye, Lojistik ve Enerji Üretim şirketine Genel Müdür olarak geçiş yapan Sn. Tekiner, 2012 yılında yine Çimentaş Grubu üye şirketi olan Recydia Yenilenebilir Enerji Üretimi şirketine Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü atanmıştır. 2016 yılında Grup Pazarlama ve Satış Direktörü görevini üstlendikten sonra 2018 yılı Ocak ayında OYAK Çimento Beton Kâğıt Grubuna transfer olmuştur. OYAK Çimento Beton Kâğıt Grubunda Alternatif Kaynak ve Çevre Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Bekir TOMBUL
Genel Sekreter


1981 Yılında Giresun – Şebinkarahisar’da doğdu. 1997 yılında Etiler Lisesinden mezun olan Bekir TOMBUL, 2001 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Çevre Mühendisi olarak mezun oldu. 2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Çevre Mühendisliği programında Yüksek Lisans yaptı. Halen aynı üniversitede Doktora eğitimine devam etmektedir.

2004-2008 yılları arasında Özel Sektörde Proje Koordinatörü ve Proje Yöneticisi olarak çalıştı. 2009 yılında İSTAÇ A.Ş.’de Çevre Mühendisi olarak göreve başladı. 2012-2017 yılları arasında Endüstriyel Atık Planlama Şefi olarak görev yaptı. 2017 yılı Ağustos ayından itibaren Endüstriyel Atık Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Tüm Atık ve Çevre Yönetimi Derneği (TAYÇED) Yönetim Kurulu ve İSO Çevre İhtisas Kurulu üyelikleri bulunan Bekir TOMBUL, İngilizce bilmektedir.

Ömer BENLİ
Sayman


1974 yılında Eskişehir’de doğan Ömer Benli, Anadolu Üniversitesi, İktisat Fakültesi’ni bitirdi. Atık geri dönüşümü sektöründe 2. nesil yönetici olarak 25 yıllık tecrübeye sahiptir. 2000’li yılların başında geri dönüşüm sektörünü Avrupa standartlarına taşımak adına önemli adımlar attı. Hâlen geri dönüşüm sektöründe önder konumda olan, 1968 kuruluşlu, Eskişehir OSB merkezli, 40.000 m2 üzerine kurulu, Türkiye’nin pek çok yerinde ve Avusturya da şubesi olan Benli Geri Dönüşüm A.Ş. nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürüyor. 2014 yılından beri Eskişehir Sanayi Odası Meclisi ve yönetim kurulu üyesi, Eskişehir Basketbol Spor Kulübü Derneği yönetim kurulu başkanlığı, TAYÇED yönetim kurulu üyesi görevlerini sürdüren Ömer Benli, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Betül AYDIN KÜÇÜKAY
Asil Üye


22.04.1970 tarihinde Ankara’da doğdu. İlköğretim, Orta ve Lise eğitimini TED Ankara Kolejinde tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre mühendisliği Bölümü´nden 1993 yılında “Çevre Mühendisi” olarak mezun oldu.

1995-1998 yılları arasında Ankara Üniversitesi Yapı İşleri Teknik Daire Başkanlığı’nda mühendis olarak görev aldıktan sonra 1998 Şubat ayında Çevre Bakanlığına geçiş yaparak 2003 yılına kadar Atık yönetimi Dairesinde çevre mühendisi olarak görev yaptı.

2003-2014 yılları arasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğünde Tehlikeli Atık Şube Müdürü olarak; 2014 -2019 yılları arasında ise Hava Yönetimi Daire Başkanı olarak görevini yürüttü ve 2019 Şubat ayında emekli oldu.

Bu süreçte atık yönetimi, entegre kirlilik ve endüstriyel emisyonlar ile çevresel gürültüye ilişkin 20 yi aşkın yurt içi ve yurt dışı kaynaklı projelerde koordinatör ve yürütücü olarak çalışmalarda bulundu. Ayrıca Tehlikeli Atıkların Sınır Aşırı Taşınması ve Bertaraf Edilmesinin Kontrolüne İlişkin Basel Sözleşmesi; Avrupa Birliği ve Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) ve Gemi Geri dönüşümüne ilişkin Hong Kong Sözleşmesi uygulamalarının takibi ve uluslararası ve ulusal toplantılarında aktif rol aldı.

Bunun yanı sıra Avrupa Birliği uyum çalışmaları çerçevesinde atıkların yakılması, düzenli depolanması ve geri kazanımına ilişkin mevzuatın uyumlaştırılması ile tehlikeli atık, evsel atık ve özel atıklara ilişkin yönetmelikler ve kılavuzların hazırlanmasına ilişkin çalışmalarda bulundu.

Çalıştığı sürece yurt içi ve yurt dışında atık yönetimi, entegre kirlilik ve endüstriyel emisyonlar ile çevresel gürültü konularda birçok seminer, eğitim, konferans ve programlara gerek katılımcı gerekse eğitmen olarak katılmış olup, bu konularda sertifika ve yetki belgelerine sahiptir.

Mayıs 2019 tarihi itibariyle Yönetim Direktörü olarak Ekovar Ailesi´ne katılmış olup, Entegre atık yönetimi, Sağlık kuruluşları atık yönetimi, Tehlikeli ve endüstriyel atık yönetimi ile AR-GE çalışmalarını etkin şekilde yürütmektedir.

İyi derecede İngilizce bilen Küçükay, evli ve bir kız çocuk sahibidir.