Dernek Yönetim Kurulu

Muhammet SARAÇ
Yönetim Kurulu Başkanı


12.01.1966 tarihinde Şavşat/Artvin´de doğdu. İlköğretimini ailesi ile birlikte yerleştiği İzmit Ziya Gökalp İlköğretim okulunda tamamladı. Orta ve Lise eğitimini ise İzmit İmam Hatip Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Yıldız Üniversitesi K. Mühendislik Fakültesi´nden 1988 yılında “Elektrik Mühendisi” olarak mezun oldu. Bir süre elektrik montaj işlerinde “Saha Mühendisi” olarak çalıştıktan sonra askerlik hizmetini Gelibolu´da 203. dönem tank yedek subay olarak tamamladı.

1990 yılında “Elektrik Proje Mühendisi” olarak Adapazarı Goodyear Lastik fabrikasında çalışmaya başladı. Sırası ile Enerji Koordinatörü, Enerji Merkezi Amiri ve Mühendislik Geliştirme Uzmanı olarak 16 yıla yakın bir süre çalıştı. Bu süre içinde imalat hatları, bina ve yardımcı tesisler projeleri, enerji dağıtım sistemi geliştirmeleri bütçe, yapım ve devreye alınması işlerinde bulundu. Fabrikada kojenerasyon sisteminin kurulması, lisanslanması, enerji alış-satışı, enerji yönetimi ve doğal gaza dönüşüm konularını yürüttü.

26 Eylül 2005 – 02 Nisan 2009 tarihleri arasında İZGAZ´da İdari Ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Bu süre içinde Mali İşler, İnsan Kaynakları, Bilgi Teknolojileri, Müşteri Hizmetleri, İkmal, İdari İşler ve Yönetim Sistemleri birim müdürlüklerinden sorumlu olarak başarılı çalışmalar yürüttü. 2008 yılında İZGAZ´ın yasal özelleştirme sürecinde aktif rol aldı.

Çalıştığı sürece yurt içi ve yurt dışında Türkçe ve İngilizce olarak teknik, idari ve kişisel gelişim konularda çok çeşitli kurs, seminer, eğitim, konferans ve programlara katıldı, sertifika ve yetki belgeleri aldı. Çalışma hayatı sırasında ilk olarak iktisat ön lisansını tamamladı. Sonrasında ise Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü´nde İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Halen Kocaeli Üniversitesi’nde doktora çalışmalarına devam etmektedir.

05 Mayıs 2009 tarihi itibariyle Genel Müdür olarak İZAYDAŞ Ailesi´ne katılmıştır.

İyi derecede İngilizce ve Arapça bilmekte olan Saraç, evli ve ikisi kız üç çocuk babasıdır.

Bekir TOMBUL
Yönetim Kurulu Bşk. Yrd.


1981 Yılında Giresun – Şebinkarahisar’da doğdu. 1997 yılında Etiler Lisesinden mezun olan Bekir TOMBUL, 2001 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Çevre Mühendisi olarak mezun oldu. 2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Çevre Mühendisliği programında Yüksek Lisans yaptı. Halen aynı üniversitede Doktora eğitimine devam etmektedir.

2004-2008 yılları arasında Özel Sektörde Proje Koordinatörü ve Proje Yöneticisi olarak çalıştı. 2009 yılında İSTAÇ A.Ş. ’de Çevre Mühendisi olarak göreve başladı. 2012-2017 yılları arasında Endüstriyel Atık Planlama Şefi olarak görev yaptı. 2017 yılı Ağustos ayından itibaren Endüstriyel Atık Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Tüm Atık ve Çevre Yönetimi Derneği (TAYÇED) Yönetim Kurulu ve İSO Çevre İhtisas Kurulu üyelikleri bulunan Bekir TOMBUL, İngilizce bilmektedir.

M. Galip TEKİNER
Genel Sekreter


Sn. Mehmet Galip Tekiner, 1967 Ergani doğdu, 1985 Diyarbakır Anadolu Lisesinde mezun oldu, 1990 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve Yüksek lisansını 1994 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Teknolojileri bölümünde tamamlamıştır. İş hayatına 1992 yılında Çimentaş İzmir Çimento Fabrikasında Yatırım ve Çevre Mühendisi olarak başlamış olup, sırasıyla 1995 yılında Grup Çevre Sorumlusu, 1998 yılında Grup Toplam Kalite ve Çevre Şefi ve 2007 yılında Grup Toplam Kalite ve Çevre Müdürü olarak atanmıştır. 2009 yılında Çimentaş Grubunun Atık ve Yenilenebilir Enerji sektörüne girme kararı ile Süreko Atık Yönetimi, Nakliye, Lojistik ve Enerji Üretim şirketine Genel Müdür olarak geçiş yapan Sn. Tekiner, 2012 yılında yine Çimentaş Grubu üye şirketi olan Recydia Yenilenebilir Enerji Üretimi şirketine Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü atanmıştır. 2016 yılında Grup Pazarlama ve Satış Direktörü görevini üstlendikten sonra 2018 yılı Ocak ayında OYAK Çimento Beton Kâğıt Grubuna transfer olmuştur. OYAK Çimento Beton Kâğıt Grubunda Alternatif Kaynak ve Çevre Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Recydia
Sayman


1976 yılında İzmir’de doğmuştur. 1995 yılında Ege Üniversitesi Endüstriyel Elektronik Bölümünden mezun olmuştur. 2010 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü tamamlamıştır. İş hayatına 1999 yılında Kentkart Elektronik şirketinde donanım bölümünde Tekniker olarak işe başlamış olup, 2005 yılında Teknik Servis Şefi olarak atanmıştır. 2009 yılına kadar bu sektörde çalışmıştır. 2009 yılında Sureko Atık Yönetimi, Nakliye, Lojistik ve Enerji Üretim şirketine Üretim ve Bakım Formeni olarak göreve başlamıştır. Sırasıyla 2010 yılında Sureko Üretim ve Bakım Şefi, 2012 yılı Sureko Fabrika Müdür Yardımcısı, 2013 yılı Sureko Fabrika Müdürü , 2017 yılı Sureko & Hereko Fabrika Müdürü ve 2019 yılında Recydia Operasyonlar Müdürü olarak atanmıştır. Şuanda Recydia grupta görevini sürdürmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ufuk IŞIK
Asil Üye


İstanbul’ da ikamet eden Ufuk IŞIK evli, bir çocuk babası ve 1979, Ardahan doğumludur.

Genç yaşına rağmen uzun zamandır ticaretle uğraşan IŞIK, dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren, sektöründe öncü 3 farklı sanayi kuruluşunda üst düzey yöneticilik yapmaktadır.

Kurtköy Kızılay Şube Başkanlığı gibi çeşitli STK’larda birçok görevler yapmış olan IŞIK, İstanbul Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümü ve Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü mezunudur. Maltepe Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansını tamamlamış olup IŞIK’ın dış ticaret konusunda tecrübeye dayalı ciddi bir uzmanlığının dışında ileri düzey İngilizce ve orta düzeyde Rumence yabancı dil bilgisi bulunmaktadır.

Çeşitli dergi ve gazetelerde çevre ve insan konulu birçok köşe yazısına sahip IŞIK’ın aynı konularda mevcut ve gelecek nesilleri ilgilendiren ve Avrupa Birliği Üyeliği uyum sürecinde önemli bir rol alacak ciddi projeleri mevcuttur. Temsil ettiği şirketler ile birçok uluslararası çevresel projeler içerisinde görevler yapmaktadır.