Dernek Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı

Galip Tekiner (20230203)

M. Galip TEKİNER

OYAK Çimento Enerji

Sn. Mehmet Galip TEKİNER, 1967 Ergani doğdu, 1985 Diyarbakır Anadolu Lisesinde mezun oldu, 1990 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve Yüksek lisansını 1994 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Teknolojileri bölümünde tamamlamıştır. İş hayatına 1992 yılında Çimentaş İzmir Çimento Fabrikasında Yatırım ve Çevre Mühendisi olarak başlamış olup, sırasıyla 1995 yılında Grup Çevre Sorumlusu, 1998 yılında Grup Toplam Kalite ve Çevre Şefi ve 2007 yılında Grup Toplam Kalite ve Çevre Müdürü olarak atanmıştır. 2009 yılında Çimentaş Grubunun Atık ve Yenilenebilir Enerji sektörüne girme kararı ile Süreko Atık Yönetimi, Nakliye, Lojistik ve Enerji Üretim şirketine Genel Müdür olarak geçiş yapan Sn. Tekiner, 2012 yılında yine Çimentaş Grubu üye şirketi olan Recydia Yenilenebilir Enerji Üretimi şirketine Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü atanmıştır. 2016 yılında Grup Pazarlama ve Satış Direktörü görevini üstlendikten sonra 2018 yılı Ocak ayında OYAK Çimento Beton Kâğıt Grubuna transfer olmuştur. OYAK Çimento Beton Kâğıt Grubunda Alternatif Kaynak ve Çevre Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Yönetim Kurulu Bşk. Yrd.

omer_benli

Ömer BENLİ

Benli Geri Dönüşüm

1974 yılında Eskişehir’de doğan Ömer BENLİ, Anadolu Üniversitesi, İktisat Fakültesi’ni başarıyla tamamlamıştır. Atık geri dönüşümü sektöründe 2. nesil yönetici olarak 30 yılı aşkın tecrübeye sahiptir. Teknoloji geliştirme, mühendislik ve tesis müteahhitliği gibi kritik konularda yaptığı yatırımlar ile yenilikçi projelere öncülük ederek Türkiye’deki atık ayırma tesislerinin Avrupa standartlarının da üzerine taşıma hedefiyle sektöre büyük katkılarda bulunmuştur.

Hâlen geri dönüşüm teknolojilerinde sektöründe önder konumda olan, 1968 kuruluşlu, Eskişehir OSB merkezli, 40.000 m2 üzerine kurulu, Avusturya’da makina üretim tesisi bulunan Benli Recycling Group’un Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Ayrıca, Eskişehir Sanayi Odası Meclis Üyesi, ESO Sürdürülebilir Yeşil Sanayi Koordinatörü, TOBB Atık ve Geri Dönüşüm Sanayi Meclisi Başkan Vekili, TAYÇED Başkan Vekili, ve Eskişehir Basketbol Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı gibi görevlerde bulunan Ömer BENLİ, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Sayman

Alican Beyazsu Beysu

Alican BEYAZSU

BEYSU ENERJİ

1981 yılında Van’da doğan Alican BEYAZSU, ilk, orta ve lise eğitimini Buharkent’te tamamlamıştır.

BEYAZSU; 2000 yılında kurduğu Beysu firmasını kurarak, 2014 yılında Denizli Organize Sanayi bölgesinde ki entegre tesis yatırımı ile günümüze kadar taşımıştır. Son olarak Türkiye’nin en büyük üretim kapasitesine sahip kurutma/pelet tesisi ile 2022 yılında ciddi ölçüde ivme yakalamıştır.

BEYAZSU; ticari faaliyetinin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarında da gerek sektörel, gerekse sanayici kimliğiyle oldukça aktif rol oynamaktadır. Özellikle sektörün sorunlarına çözüm bulmak ve gelişmesine katkı sağlamak amacı ile sivil toplum kuruluşlarında görev almaktadır. Bağlı olduğu sivil toplum kuruluşları ise şu şekildedir;

  • 2012-2014 GEKSANDER (Geri Kazanımcılar Derneği) – Komite üyesi,
  • DESİAD (Denizli Sanayici ve İş Adamları Derneği) – Yönetim Kurulu Üyesi,
  • 2020-2022 Rotary Kulübü 2440 Bölge Sürdürülebilir Dünya Komite Üyesi.

Asil Üye

Bekir Tombul

Bekir TOMBUL

İSTAÇ

1981 Yılında Giresun – Şebinkarahisar’da doğdu. 1997 yılında Etiler Lisesinden mezun olan Bekir TOMBUL, 2001 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Çevre Mühendisi olarak mezun oldu. 2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Çevre Mühendisliği programında Yüksek Lisans yaptı. Halen aynı üniversitede Doktora eğitimine devam etmektedir.

2004-2008 yılları arasında Özel Sektörde Proje Koordinatörü ve Proje Yöneticisi olarak çalıştı. 2009 yılında İSTAÇ A.Ş.’de Çevre Mühendisi olarak göreve başladı. 2012-2017 yılları arasında Endüstriyel Atık Planlama Şefi olarak görev yaptı. 2017 yılı Ağustos ayından itibaren Endüstriyel Atık Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Tüm Atık ve Çevre Yönetimi Derneği (TAYÇED) Yönetim Kurulu ve İSO Çevre İhtisas Kurulu üyelikleri bulunan Bekir TOMBUL, İngilizce bilmektedir.

Asil Üye

muhammet-sarac

Muhammet SARAÇ

İZAYDAŞ

12.01.1966 tarihinde Şavşat/Artvin´de doğdu. İlköğretimini ailesi ile birlikte yerleştiği İzmit Ziya Gökalp İlköğretim okulunda tamamladı. Orta ve Lise eğitimini ise İzmit İmam Hatip Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Yıldız Üniversitesi K. Mühendislik Fakültesi´nden 1988 yılında “Elektrik Mühendisi” olarak mezun oldu. Bir süre elektrik montaj işlerinde “Saha Mühendisi” olarak çalıştıktan sonra askerlik hizmetini Gelibolu´da 203. dönem tank yedek subay olarak tamamladı.

1990 yılında “Elektrik Proje Mühendisi” olarak Adapazarı Goodyear Lastik fabrikasında çalışmaya başladı. Sırası ile Enerji Koordinatörü, Enerji Merkezi Amiri ve Mühendislik Geliştirme Uzmanı olarak 16 yıla yakın bir süre çalıştı. Bu süre içinde imalat hatları, bina ve yardımcı tesisler projeleri, enerji dağıtım sistemi geliştirmeleri bütçe, yapım ve devreye alınması işlerinde bulundu. Fabrikada kojenerasyon sisteminin kurulması, lisanslanması, enerji alış-satışı, enerji yönetimi ve doğal gaza dönüşüm konularını yürüttü.

26 Eylül 2005 – 02 Nisan 2009 tarihleri arasında İZGAZ´da İdari Ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Bu süre içinde Mali İşler, İnsan Kaynakları, Bilgi Teknolojileri, Müşteri Hizmetleri, İkmal, İdari İşler ve Yönetim Sistemleri birim müdürlüklerinden sorumlu olarak başarılı çalışmalar yürüttü. 2008 yılında İZGAZ´ın yasal özelleştirme sürecinde aktif rol aldı.

Çalıştığı sürece yurt içi ve yurt dışında Türkçe ve İngilizce olarak teknik, idari ve kişisel gelişim konularda çok çeşitli kurs, seminer, eğitim, konferans ve programlara katıldı, sertifika ve yetki belgeleri aldı. Çalışma hayatı sırasında ilk olarak iktisat ön lisansını tamamladı. Sonrasında ise Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü´nde İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Halen Kocaeli Üniversitesi’nde doktora çalışmalarına devam etmektedir.

05 Mayıs 2009 tarihi itibariyle Genel Müdür olarak İZAYDAŞ Ailesi´ne katılmıştır.

TAYÇED kurucu üyesi ve aynı zamanda 2012 – 2022 yılları arası Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır.

İyi derecede İngilizce ve Arapça bilmekte olan Saraç, evli ve ikisi kız üç çocuk babasıdır.