by admin

Ülkemizin Çevre ve Atık Yönetimi Sektörüne güncel kaynaklar sağlayarak verimliliği ve gelişmeyi arttırmak amacıyla yabancı kaynak çevirisi yapılmıştır.

Tercümeye konu olan kitap; orijinal ismi “Best Available Techniques (BAT) Reference Document for Waste Treatment” olan ve 2018 yılında Antoine Pinasseau, Benoit Zerger, Joze Roth, Michele Canova, Serge Roudier tarafından kaleme alınarak Avrupa Komisyonu, Joint Research Centre (JRC) tarafından yayınlanan “Atık Bertarafı için Mevcut En İyi Yöntemler Referans Dökümanı”dır. Kitap “Entegre Kirlilik Önlem ve Kontrolü 2010/75/EU Endüstriyel Emisyon Direktifi” temel alınarak hazırlanmıştır.

Söz konusu çeviride teknik kavramlar ve anlam bütünlüğü, çalışmanın başarılı ve faydalı olması adına büyük önem taşımaktadır.

Bu sebeple çalışmada, atık yönetimi alanında tecrübeli teknik çeviri ajansı, ülkemizin önde gelen üniversitelerinin Çevre Mühendisliği Bölümü yöneticileri ve atık yönetimi alanında uzman Tüm Atık ve Çevre Yönetimi Derneği üyeleri birlikte yer almıştır.

Kitap çevirisini indirmek için tıklayınız.

Kitabın orijinal haline buradan ulaşabilirsiniz.